Vücut Parçalarınızın Fiyatı Ne Kadardır?


40 Paylaşım
vücut

Vücut Parçalarınızın Fiyatı Ne Kadardır?

Vücudumuz inanılmaz, vücudumuzun kaç para ettiğini hiç merak ettiniz mi? Vücudunuzu tek seferde satmaya başlayalım. Sperm? Bazı bankaların bir yıllık bir taahhüt için 1500 dolar bağışta bulunmaları, kriterinizin sağlıklı, uzun boylu, genç ve eğitimli olmaları ile birlikte 35 ila 135 dolar arasında bir çekim yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bir yumurta fiyatı 10 000 $ ‘dan çok daha yüksektir, enfeksiyonu ve hatta endometriozis riskine yol açabilecek yumurtaları seçme ihtimaliniz de var.

sprem-yumurta

Kanınızın plazmadaki protein açısından zengin kısmı 50 $ değerinde olabilir. Ancak, aramızdaki zengin ve yaşlananların bazıları, genç kanla infekte edilecek bir seansa 8 000 dolar ödüyor. “Gençliğin Çeşmesi” / “Genç Kan” hipotezi, Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmalardan elde edilir; bu araştırmada, yeni doğan insan bebeklerinin göbek kordlarından gelen plazma ile enjekte edilen, eski farelerin bellek testleri üzerindeki performansını geliştirdikleri bulunmuştur. Tuhaf. Nakil almak için bekleyen 116.000’den fazla Amerikalı var.

kan

Bir böbrek transplantasyonu 400.000 $ ‘ın üzerinde iken bir kalp $ 1.4M olabilir. Bununla birlikte, organ nakil ameliyatının maliyeti de var tabii. ABD’de ve diğer birçok ülkede yasa-dışı olmasına rağmen, organ kara pazarı var. Dünya Sağlık Örgütü’nün raporlarına dayanarak, Hindistan’daki bir böbrek 20.000 dolara gidebilir; Çin’de, 40 000 dolar; ama İsrail’de, 160.000 $ ‘a kadar para kazanabilirsiniz.

böbrek

Saçlarını satmayı dene! Gerçek bir peruk 800 dolardan 3 000 dolara mal olabilir. Bazı vücut parçalarının çok değerli olduğu açıktır, ancak bazı insanlar parçalarına bir fiyat etiketi koyarlar. Kaynaklar Rihanna’nın bacaklarının 1 000 000 dolarlık sigortalandığını belirtir, ama Cristiano’ya kıyasla hiçbir şey yoktur. Ronaldo bacakları 144 milyon dolar.

saç

Birde vücudun sağladığı hizmetler var. Şu an nefes alıyorsun. Günde 11 000 litre soluyorsunuz ve bu da yaklaşık 275 araba lastiğini şişirebileceğiz anlamına geliyor. Hapşırmanız saniyede 4,5 metre rüzgar hızına sahiptir ve bu da küçük bir elektrik rüzgar türbini çalıştırmak için yeterli rüzgardır. Öksürük, saniyede 22.4 metre rüzgar hızına sahiptir ve faydalı bir yel değirmenine güç sağlayabilir.

hapşırık

Diyetiniz bakla bakımından zenginse, tek bir günde 68 mL karbondioksit üretebilirsiniz. Bunları saklarsanız, size nedenini sormayacağız, ancak eğer yaptıysanız, 40 yılda yaklaşık bir metrik ton CO2 olacaktır. Çok fazla gaz var, ama sadece 220 dolar. Bu arada, beyniniz 100 tb bilgi depolayabilir. Büyük bir sabit diskin perakende değeri 2 500 $ ‘a kadar çıkıyor. Bir de bizi oluşturan unsurlar var. Çoğunlukla oksijen, karbon ve hidrojen olsak da, bakır, altın ve hatta uranyum gibi tasarımınıza katkıda bulunan çok değerli eser elementler vardır. Ancak, hepsini eklediyseniz, temel dolar tutarınız … bir dolara yakın.


Arkadaşlarınla paylaş!

40 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend