Üniversite Bursu Nereden, Nasıl Alınır?


2 Paylaşım
Burs

ÜNİVERSİTE HAYATINIZI BURSLAR İLE KOLAYLAŞTIRIN

Üniversite Bursu Nereden, Nasıl Alınır? Devlet üniversitesine gidiyor olsanız dahi maddi anlamda mutlaka bir destek almanız gerekmektedir. Rahat bir öğrenim hayatı geçirmenizi sağlayacak öğrenim bursları da bu sebeple birçok öğrencinin tercihi olmaktadır. Ancak her burs tarafından kabul edilemeyebilirsiniz, bu nedenle kurumların veya kişilerin sağladıkları üniversite burslarını iyi araştırmak gerekir.

Hustling Make It Rain GIF

Nereden Üniversite Bursu Alabilirim?

Üniversite Bursu Nereden, Nasıl Alınır? Burs almak isteyenler için başvurulacak belli kurumların yanı sıra direkt üniversiteden de eğitim bursu alabilirsiniz. Bu burstan yararlanmak için şüphesiz ki ya üniversite sınavı sonucunuzun ya da ilk dönem ortalamanızın yüksek olması gerekmektedir. Başarılı bir ortalama, bir üniversite öğrencisinin burs almasını sağlayacak en önemli etkendir. Bunun dışından üniversitelerin öğrenci işlerinden de ayrıntılı bilgi alınabilir.

Burs Veren Kurumlar

Burslar kendi aralarından çeşitlere ayrılmaktadır. Kimi bursun geri ödemesi yoktur. Ancak KYK gibi burslar belli bir faiz karşılığında öğrencinin sigortası başlatıldığından itibaren taksitlendirilmeye başlanılır. Bulunduğunuz ilin ticaret odaları da öğrencilere karşılıksız burs olarak destek veren kurumlardandır. Kaymakamlık bursu için yine bulunduğunuz yerdeki belediyelere başvurabilirsiniz.

Burs Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Birinci dereceden yakını vefat etmiş olan öğrenciler, şehit veya gazi çocukları burs alma konusunda önceliklidir. Bunun yanı sıra başarı olarak belli bir sıralamaya dahil olduysanız size verilecek burslar da vardır. Profesyonel olarak ilgilendiğiniz bir sporun olması da size burs edinmenizde avantaj sağlayacaktır. Burs için görüşmelere gittiğinizde de sosyal bir imaj çizmeniz ve aktif bir kişilik sergilemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Students GIF


Arkadaşlarınla paylaş!

2 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend