Türkiye’nin İlk E-Spor Arenası Açılıyor


4 Paylaşım
arena

Türkiye’nin İlk E-Spor Arenası Açılıyor

E-Spor, bazı bilgisayar oyunlarının profesyonel liglere katılan profesyonel oyuncular ile oynanmasıdır. Bu yazımda size E-Spor dünyasıyla ilgili önemli bir gelişmeden bahsedeceğim.

Türkiye’nin ilk E-Spor arenası, Riot Games tarafından açılıyor. Yıllardır tüm E-Spor izleyicilerinin hayalini süsleyen arena fikri 2019’da hayata geçiyor. Ataşehir Watergarden’da açılacak olan bu arenanın 1000’den fazla kişiye hizmet edeceği söyleniyor. Aynı zamanda kapasitenin gerektiğinde artırılabileceği de duyuruldu. E-Spor dünyasındaki lig maçlarının canlı olarak izlemenin yanında taraftarlar tuttukları takımın ürünlerine de ulaşabilecekler. Arena sadece maç günlerinde değil, diğer günler de etkinliğini sürdürecek ve taraftarların ziyaret edebileceği bir yer haline dönüşecek.

Arena2

E-Spor Arena uzun yıllardır taraftarlar ve izleyiciler tarafından beklenen bir yenilikti. Neden bu kadar uzun süre beklendiğine dair Riot Games Türkiye’nin şöyle bir açıklaması oldu:

“2018 Sezonu başında ekosisteme uzun vadede yatırım yapılabileceğini ciddi anlamda hissettiren sponsorluklar önemli adımlardı. Bunu, takımlarla gireceğimizi açıkladığımız ve çok ciddi talep alan iş ortaklığı yapısı da izledi. Başka bir deyişle artık bu adım için şartlar olgunlaştı ve Türkiye’nin ilk E-Spor arenası için bu önemli yatırımı yapmaya karar verdik.”

league GIF

Hızla büyüyen E-Spor dünyasına karşı ilgi büyük. Bakalım bundan sonra ne gibi yenilikler gelecek.


Arkadaşlarınla paylaş!

4 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend