Rüyalarınızı Kontrol Etmek İçin Geliştirilen 3 Yol


107 Paylaşım
Rüyalar- main phoyo

Rüyalarınızı Kontrol Etmek İçin Geliştirilen 3 Yol

Rüyalarımız kimi zaman bize harika anlar yaşatırken kimi zaman da bir felaketi yaşatıyor. Özellikle son zamanlarda birçok kişi kabuslar yüzünden uyuyamamaktadır. Rüyaları kontrol etmek birçok kişinin merak ettiği konulardan birisidir. Bazı rüyalarımızda rüyada olduğumuzun farkına varırız ve çevreyi, gelişen olayları istediğimiz gibi şekillendirebiliriz. Ama bu durum birçok kişi için tesadüf eseri oluşur. Bu yazımızda rüyalarınızı kontrol etmek için yapılması gerekenleri açıkladık.

Animation Domination Dreaming Gif By gif - Find & Share on GIPHY

Rüyaları Kontrol Etmek İçin 3 Metot

Adelaide Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre kontrol edebileceğiniz rüyaları görmenin 3 farklı yolu var:

  • Kendinizi Alıştırın: Gün içerisinde farklı zamanlarda “Şu anda gerçek dünyadayım ve rüya görmüyorum” diyerek bilinçaltınıza kontrol edebilme güdüsünü aşılayın.
  • Uyandıktan Sonra Tekrar Uyuyun: Uyurken 5 saat sonrasına alarm kurun. Kalktıktan sonra tekrar uyumanız göreceğiniz rüyada bilinçli olmanızda büyük fayda sağlayacaktır.
  • Kendinizi Şartlayın: Bir önceki maddede bahsettiğim 5 saatlik uykunun ardından kalkıp “Bir sonraki kalkışımda rüyada olacağım” şeklinde tekrarlayarak rüya görmeye odaklanın.

169 katılımcıya uygulanan bu yöntemlerin sonucunda,“insanın kendini şartlayarak uykuya geçmesi” en başarılı yöntem oldu. Ama bu üç yöntemi birlikte kullanmak, kontrol edebileceğiniz rüyaları görme şansını daha da arttırmaktadır. Adelaide Üniversitesi’nden Dr.Denholm “Kontrol edebileceğiniz rüyalar genellikle 1 2 saat uyuduğunuz zamanlarda oluşmaktadır.” Diyerek uyandıktan sonra tekrar uyumanın altını çiziyor.

Rüyaları kontrol etmenin öğrenilebilir bir şey olduğu hakkında bunun gibi birçok çalışma var. Rüyaları kontrol etmek, insan psikolojisini iyi yönde etkilemekte ve özellikle stres bozukluğu yaşayanlar için güzel bir tedavi yöntemi.

 


Arkadaşlarınla paylaş!

107 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend