League of Legends’ta E-Sporcu Nasıl Olunur?


14 Paylaşım
espor-nedir

League of Legends’ta E-Sporcu Nasıl Olunur?

League of Legends (LoL) rekabetçi olması ve çok büyük bir kitleye ulaşmasıyla birlikte E-Spor arenasına katıldı. Peki E-Sporcu olmanın gereklilikleri ve incelikleri nelerdir? Gelin bir göz atalım.

lisansli-espor-oyuncusu-nasil-olunur

League of Legends’ta esporcu olmak istiyorsanız ya da nasıl olunur diye merak ediyorsanız şu maddelerle birlikte kolayca anlamanızı sağlayabiliriz:

-E-Spor lisansı almak gerekir

-E-Spor lisansı için gerekenler;

  • Sağlık raporu
  • Doldurulmuş Tescil Fişi
  • 2 adet vesikalık resim
  • TC kimlik numarası beyan

-E-Sporcu olabilmek için yaş sınırlaması yok. Fakat League of Legends oynayabilmek için Kullanıcı Sözleşmesinde de belirtildiği üzere 13 yaşından gün almış olmak gerekir.

-EU West (AB Batı) sunucusunda elmas 5 veya üzeri bir hesabınızın olması gerekmektedir.

-League of Legends’ın en temel kuralı takım içi uyum ve iletişimdir. Takımla iletişiminiz ne kadar iyi olursa o kadar başarılı olursunuz. Bu etken aynı zamanda takımların sizi alması için çok önemlidir.

Takımlar 1 ve 2. lig olmak üzere  iki farklı ligde mücadele etmektedir. Tahmin edilebileceği üzere 1. ligdeki takımlar daha profesyonel şartlarda oynamaktadır.

espor-nedir

Bunların yanı sıra bir de takımların gaming house (oyun evi) adında, oyuncuların sezon boyunca kaldığı ve takımla birlikte antrenmanlar yaptığı yerler vardır. Genellikle 1. ligdeki takımların oyun evleri vardır. Oyun evi olan takımlar farklı birkaç gereklilik daha ister. 1. ligdeki bir takımda oynamak istemiyorsanız sizin için aşağıdaki seçenekler pek önemli değil:

-Takım çağırdığı zaman oyun evine gidebilmeniz gerek. Ailenizin izni bu konuda çok önemlidir.

-Oyun içindeki davranışlarınız kadar gerçek hayatta olan davranışlarınız da çok önemli. Sorun çıkarmamalı, takımla uyumlu olmalısınız.

-Takımın antrenmanlarına çok önemli bir sebebiniz yoksa katılmalısınız.

-Takımın isteklerini yerine getirmelisiniz.(Uyku düzeni, belirlenen saat kadar çalışmak…)

-Espor lisansı almak için bir yaş sınırlaması yok. Fakat 1. Lig takımlarında oynayabilmek için 17 yaşınızı doldurmanız gerekmektedir.

gaming house
Saydığım maddeler özelliklerinizle uyuşuyorsa ve takımdaki eksik pozisyonu dolduruyorsanız takıma alınma ihtimaliniz %91!

En son aşama olarak takımlar deneme amaçlı olarak sizi çağırır. Eğer aradığı özelliklere uygunsanız takıma alınırsınız. Bu gereklilikleri yerine getiriyorsanız ve e-sporcu olmak istiyorsanız ne duruyorsunuz? Bugünden erkeni yok!


Arkadaşlarınla paylaş!

14 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend