Kansere Karşı Savaşan Meyve: Kudret Narı


18 Paylaşım
kudret narı- main photo

Kansere Karşı Savaşan Meyve: Kudret Narı

Halk arasında “acayip elma” olarak da bilinen kudret narı, genellikle tropik iklimlerde yetişmektedir.  Kudret narı ülkemizde çok bilinmese de faydaları çok fazladır.

Kanser Hücrelerinin Yayılmasını Önlüyor!

Amerika’da bulunan Kanser Araştırmaları Derneği yaptığı araştırmada kudret narının, kanser hücrelerinin büyümesini, gelişmesini ve yayılmasını engellediğini keşfetti. Bunun yanında, Colorado Üniversitesi Kanser Merkezi de kanserli hücrelerin kudret narıyla karşılaştıktan sonra sayılarının ve çeşitliliklerinin azaldığını araştırmaları sonucunda görmüştür.

Kudret Narını Nasıl Tüketebiliriz

Kudret narı, dikenli yapısıyla koparılması ve yenmesi zor bir meyvedir. Bunun yanında ne yazık ki tadı da pek güzel değildir. Ama yine de kudret narını tüketebileceğiniz birkaç yol var.

Kudret narı olgunlaştığında sarı ve turuncu arasında bir renk alır. Elinize ve bitkiye zarar vermeden kopardığınız kudret narını sadece içindeki kırmızı tohumları yiyerek de tüketebilirsiniz. Eğer tadı acı gelirse zeytinyağının içinde bir hafta bekleterek tüketebilirsiniz. Bunun yanında reçel tadını yakalamak istiyorsanız aynı işlemi içinde bal olan bir kavanozda yapabilirsiniz.

Kudret Narını Çok Fazla Tüketmeyin!

Bu mucizevi meyveyi tüketirken aşırıya kaçmayın. Kudret narı, kontrolsüz tüketildiğinde karaciğerinizi yorabilir ve zarar verebilir. Yüksek kan şekerini düşürmesine karşın şeker hastalarının çok fazla tüketmemesi gerekir. Ve tabi ki hamile kadınların uzak durmasında fayda var…

Bu yazımızda kudret narının kansere olan etkisi üzerinde durduk. Kansere olan etkisinin yanında bu meyvenin daha birçok faydası bulunmakta. Ama siz yine de sağlığınızla ilgili olan her şeyi öncelikle doktorunuza sormadan kullanmayın.

1 Ay Boyunca Bolca Su Tüketip Tüm içeceklerinizi Suyla Değişirseniz Ne Olur?


Arkadaşlarınla paylaş!

18 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend