Japonyadaki İntihar Ormanı: Aokigahara


11 Paylaşım
intihar ormanı- main photo

Japonya’daki İntihar Ormanı: Aokigahara

Meşhur Fuji dağının etekleri, eşsiz doğal güzelliğinin yanında korkutucu hikâyesiyle ünlü bir intihar ormanına ev sahipliği yapıyor. Ormanın içindeki patikalarda yoldan sapıp kaybolmamanız için çeşitli önlemler bulunmaktadır. Çünkü aşırı sık bitki örtüsü, kaybolduğunuz anda sesinizi duyurmanızı ve yönünüzü bulmanızı oldukça zorlaştırıyor. Ama tüm bunlara rağmen son dakikalarını bu gizemli ormanın derinliklerinde geçirmek isteyenlerde var.

intihar ormanı- ormanın içi

Aokigahara ormanı, Japonların intihar etmek istedikleri bir mekân haline gelmiştir. Japonya, sayının artmaması ve özendirici olmasın diye bu rakamı saklasa da her yıl 100-200 kişi bu ormanda intihar etmekte. Aokigahara ormanında alışık olduğumuz “Ateş Yakmayınız” ibaresi yerine “Lütfen intihar etmeyin, hayat size aileniz tarafından verilen bir hediyedir.” Tarzında ifadeler bulunuyor.

Ormanın içinde, intihar eden insanların düşüncelerinin yazılı olduğu kâğıtları ağaçlara çivilenmiş bir şekilde bulmanız mümkün. Bunun dışında kendini asan insanlar ve bir ağacın kenarında ilaçla kendini zehirlemiş insanları da görebilirsiniz. Hatta bu ürkütücü ormanda intihar etmek için karar vermekte zorlanan insanların çadırları da görülmektedir.

Aokigahara Ormanı Hakkında Bilgiler

  • Yerli halkın inancına göre dünya ile ölüm arasında kalmış ruhlar bu ormanda ruhlarını arındırıyorlar.

  • Ormanın derinliklerinde çeşitli uğultular ve sesler duyulmaktadır.

  • İntihar etmek için gitmeseniz bile ormanın yapısı nedeniyle kolayca yolunuzu kaybedebilir ve yaşamınızı yitirebilirsiniz

  • Japonya ormanın bakımını yapmanın yanında cesetler için bir oda yaptırmıştır.

Aokigahara ormanının bu denli ünlenmesinin en büyük sebeplerinden biri yazılmış olan bir kitap. Seichi Matsumoto isimli Japon yazarın 1960 yılında yazdığı eserinde, kitaptaki karakterlerden biri bu ormanda intihar ediyor. Bu olaydan sonra ünü hızla yayılan Aokigahara ormanında intihar etmek artık bir ritüel hale geliyor. Hatta bu ormanda intihar etmeye teşvik eden bir kitapçık bile basılmış.

“Ölmek İçin Harika Bir Yer”


Arkadaşlarınla paylaş!

11 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend