Güney Kore Kripto Paraya Geçiyor | S-coin |


49 Paylaşım
Kripto Para

Güney Kore Kripto Paraya Geçiyor

| S-coin |

Güney Kore’nin başkenti Seul S-coin adı verilen bir kripto para birimini şehir genelinde kullanmayı planlıyor. Güney Kore blok zincir teknolojisine en çok yatırım yapan ülkeler arasında. Belediye Başkanı Park Won blok zincir teknolojisi ve ilgili girişimlerin ilerlemesini destekleyecek bir fon yaratacağını da açıkladı.

Toplu taşıma ve sosyal yardımlarda kullanılacak S-coin ile kripto para birimlerinin altındaki blok zincir teknolojisinin yaygınlaşması hedefleniyor. Ayrıca Park, S-Coin’in kamu çalışanları, genç iş arayanlar ve elektrik, su ve gaz tasarrufu yaparak çevreye yardım eden vatandaşlara yönelik şehir destekli refah programları için bir ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini belirtti.

scoin

Geçtiğimiz aylarda Venuzuela kripto para birimi Petro’yu resmi olarak duyurmuştu. Petro teknolojik altyapısı ve temel çalışma mekanizması konularında akıllarda soru işaretleri doğursa da dünya genelinde kripto paralara ve blok zincir teknolojisine olan ilgi, hükümetleri de bu alanda düzenlemeler yapmaya itiyor.

Uzay madenciliği nedir? Uzay madenciliği sayesinde tarihin ilk trilyoneri olun!


Arkadaşlarınla paylaş!

49 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend