Göz Rengi Kalıcı Bir Şekilde Değiştirilebilir mi?


15 Paylaşım
göz rengi- main photo

Göz Rengi Kalıcı Bir Şekilde Değiştirilebilir mi?

Göz rengi, yüzyıllardır yüz güzelliğinde çok önemli bir etken. Birçok kişi gözlerinin renkli olmasını istiyor ve günümüzde renkli lenslere başvuruyorlar. Artık kalıcı göz rengi ameliyatı sayesinde göz rengi kalıcı bir şekilde değiştirilebilmektedir. Bu yazımızda kalıcı göz rengi değişiminden bahsedeceğiz.

Lazerle Göz Rengi Açılabiliyor

Henüz tıp dünyasında gerekli onayı almasa da lazer yöntemiyle mevcut olan göz renginizi açabiliyorsunuz. Acısız ve kısa süren bu işlem kulağa gelebilir. Ama bu yöntemin bir dezavantajı göz renginizi seçemiyorsunuz. Göz renginizin açıldıktan sonraki haline razı gelmek zorundasınız. Üstelik bu işlem herkese yapılmamakta. Öncelikle ciddi bir kontrolden geçmeniz ve belirli hastalıklara sahip olmamanız gerekmektedir. Bu sayede zaten riskli olan operasyonda riski arttırmamış olacaksınız.

Yapay İris Yöntemi

Bu yöntem sayesinde istediğiniz göz rengine ulaşmanız mümkün. İstenilen renk seçildikten sonra yapay iris laboratuvar ortamında üretilip, ameliyat ile göze takılıyor. Tabi ki bu operasyon içinde çeşitli kontrollerden geçmeniz ve belirli hastalıklara sahip olmamanız gerekir. Ülkemizde sınırlı sayıda cerrah bu işlemi gerçekleştirmekte bu yüzden bu işlemi yaparken doğru cerrahı bulmak çok önemli.

 

Göz rengi değiştirme ameliyatları günümüzde doktorlar tarafından taşıdığı risklerden ötürü önerilmemektedir. O yüzden böyle bir operasyona girmeden önce gerçekten emin olmanız ve bolca araştırma yapmanız gerekmektedir.


Arkadaşlarınla paylaş!

15 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend