Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?


karınca

Evinizde minik davetsiz misafirleriniz mi var? Pratik ve hızlı karıncalardan kurtulma tekniklerini sizlerle paylaşacağım. Herkesin kolaylıkla bulabileceği malzemeler kullanarak karıncalardan kurtulabilir ve evinizi temiz tutarak yeni bir karınca istilasının önüne geçebilirsiniz.

Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Karıncalardan kurtulma yolundaki ilk adım, evinizi karıncaların sevmediği kokularla donatmak ve karıncaların önüne fiziksel engeller koymaktır.

Valentines Day Love GIF by ali mac

1# Bebek Pudrası

Karıncalardan kurtulmanın en kolay ve güvenli yolu bebek pudrası kullanmaktır. Karıncaların gezdiği bölgelere bebek pudrası dökün.

2# Salatalık Kabuğu

Karıncaları öldürmeden kurtulmanın yolu ise salatalık kabukları! Karıncalar salatalık kabuğunu hiç sevmezler. Karıncaların çıktıkları yere salatalık kabuklarını yerleştirerek karıncalardan kurtulabilirsiniz.

3# Toz Kireç

Uzmanlara göre karıncalardan kurtulmanın çaresi toz kireç ve toz tarçın gibi gözüküyor. Karıncaların geldikleri yerlere toz kireç serperek karıncalardan kurtulabilirsiniz.

4# Acı Biber

Mutfak tezgahınızda sürekli karıncalar geziyorsa karıncaların mesken edindiği bölgelere acı biber dökerek karıncalara evinizde yiyecek bulamayacakları mesajını verebilirsiniz.

5# Sirke

Evinizdeki karıncalardan kurtulmak için biraz sirkeyi suyla karıştırarak bir sprey şişesine boşaltın. Karıncaların en çok görüldüğü yerlere sıkın.

Yeni Bir Karınca İstilasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Yukarıdaki yöntemlerden birini uygulayıp karıncalardan kurtulduktan sonra evinizi temiz tutarak ve aşağıdaki durumlara dikkat ederek karıncaların tekrar evinize gelme olasılığını azaltabilir hatta karıncalardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Hot Dog Ants GIF by GIPHY Studios Originals
  • Tüm yüzeyleri cif gibi çok amaçlı bir temizleyiciyle ya da sirkeli suyla iyice temizleyin. Bu işlemi düzenli olarak tekrarlayın.
  • Yemekleri masada yiyin.Televizyon önünde ya da ayak üstü yenen yemeklerin kırıntıları yere dökülerek karıncalara davetiye çıkarır.
  • Mutfağınızı ve yemek masanızın çevresini sık sık elektrikli süpürgeyle temizleyin.
  • Yiyecekleri saklama kaplarında saklayın. Ortalıkta açık yiyecek maddesi bırakmayın.
  • Kirli bulaşıklarınızı lavaboda bekletmeyin. Lavaboda biriken yemek artıklarını bekletmeden temizleyin.
  • Çöplerinizi sık sık atın.

Kansere Karşı Savaşan Meyve: Kudret Narı

Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

Send this to a friend