Dünyanın En İlginç Mesleklerini Duyunca İnanmayacaksınız!


meslekler main photo

Dünyanın En İlginç Mesleklerini Duyunca İnanmayacaksınız!

Artan nüfus ve gelişen teknolojiyle birlikte insanların çalışabileceği onlarca sektör gelişti. Bunların içinde bazı ilginç meslekler var ki “Bu kadarı da olur mu!” dedirtecek cinsten. Bu yazımızda dünyanın çeşitli yerlerindeki bilinmeyen  meslekler listesinden bahsedeceğiz.

1# Kiralık Erkek Arkadaşlar

Kulağa  garip gelse de Tokyo’da parayla bir erkek arkadaş tutabiliyorsunuz. Bu meslek sahiplerinin tam olarak ne yaptığı bilinmese de yalnız kişiler için güzel bir seçenek.

meslek kiralık erkek arkadaş

2# Sizin Yerinize Sıra Bekleyen Kişiler

Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Bu kişilere biraz para ödediğiniz sürece mutlu bir şekilde uzun kuyruklarda bekleyeceklerdir. Kilometrelerce uzayan kuyruklarda beklememek isteyenler için harika gözüküyor.

meslek kiralık kuyrukta bekleyenler

3# Profesyonel Uykucular

Evet, yanlış duymadınız! Uyumanın da meslek olduğu yerler var. Profesyonel uykucular bilim adamlarının uyku sırasındaki olayları takip edebilmeleri için uykuya dalıyor ve bunun için para kazanıyor. Bu meslek rahat meslekler listesinin en başına koyulmayı hakediyor.

meslek profesyonel uykucular

4# Kiralık Düğün Misafirliği

Bu meslek önü açık meslekler listesinin en başına yazılabilecek türden. Eğer düğününüzde kişi sayısının çok gözükmesini istiyorsanız bu kişilere ulaşabilirsiniz(Aşağıdaki resim bu iş için yapılan bir reklamdır.) Ülkemizde oyun havalarına hakim olup sevenler için kaçırılmaz bir meslek.

meslek kiralık düğün misafirliği

5# Lunaparklardaki Temizlikçiler

Adı gereği başta kulağa garip gelmiyor değil mi? Bu temizlikçilerin görevi hızlı tren gibi baş döndüren araçlarda kusan insanların kusmuğu temizlemek. Şimdi bir daha düşünün!

meslek lunapark temizlikçileri

6# Deodorant Test Eden Kişiler

Deodorant üreticileri yeni ürünlerini elbette ki iş üzerinde test etmek ister. Bu mesleğe sahip olan kişiler deodorant kokularını insanların koltuk altlarını koklayarak test eder.

meslek deodorant test edicileri

7# Plaka Koruyucular

İran trafikte tıkanıklığı önlemek amacıyla bazı saatlerde araba kullanımını yasaklamıştır. Plaka koruyucular bu saatlerde arabayla giden insanların plakalarını gizleyerek araç sahibinin ceza almasını önlemektedir.

meslek plaka koruyucuları

8# Hayvan Mamalarını Test Eden Kişiler

Bu kişiler yeni çıkan hayvan mamalarını onlardan önce yiyip test etmektedir. Bu mesleği yapan kişiler gerçekten  hayvansever kişiler olmalı!

meslek hayvan yemi test edicileri

9# Cenaze Günleri İçin Ağlama Ekibi

Yas gününde doğal bir ağlama sesine ihtiyaç duyanlar için “ağlama ekibi” her zaman göreve hazırdır.

meslek profesyonel ağlama ekibi

10# Otopark Bekçileri

Eğer araba anahtarınızı otoparka verirken endişeleniyorsanız otopark bekçileri sizin için arabanızı izler ve çalınmasını önler. İşini sağlama almak isteyenler için başvurulması gereken bir meslek.

meslek otopark bekçileri

11# Mobilya Konforu Denetleyicileri

Rahat meslekler arasında uykucularla karşılaşabilecek tek meslek bu gibi duruyor.  Bu meslekteki insanlar koltuklarda uzanıp yatarak konforlarını test etmektedir.

meslek koltuk konfor test edicileri

12# Bisiklet Avcıları

Amsterdam dünyanın en bisiklet dostu şehridir. Bisiklet avcıları görevi suya düşen bisikletleri toplamaktır. Her yıl Amsterdam’da su yollarından yaklaşık 14.000 paslı bisiklet çıkarılmaktadır.

meslek bisiklet avcıları

13# Trene Sığmanıza Yardımcı Olan Kişiler

Japonya dünyada en fazla çalışma saatlerine sahip olan ülkelerden birisidir. Bu denli çalışkan bir millet elbette ki iş yerine geç kalmak istemez. Özellikle kalabalık nüfusa sahip olan yerlerde çalışan bu “profesyonel iticiler” trene sığmanız için sizi arkadan itmektedir.

meslek itici

İmkan verilseydi hangi mesleği tercih ederdiniz? Sizce maddi kaygılar bu meslekleri yapmaya gerçekten itebiliyor mu?


Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

Send this to a friend