2023’te İlk Uzay Turisti Ay’a Yolculuk Yapacak


25 Paylaşım
uzay turisti- main photo

2023’te İlk Uzay Turisti Ay’a Yolculuk Yapacak

Elon Musk liderliğindeki Spacex, yeni çıkardığı bir haberle tüm dikkatleri tekrar üzerine çekmiş durumda. Daha öncesinde uzaya bir otomobil yollayan Spacex, Ay’a bir turist yollamayı planlıyor. Yani eğer plan gerçekleşirse ilk uzay turisti ayın yüzeyine inmiş olacak.

İlk Uzay Turisti Yusaku Maezawa

Spacex’in bir sır gibi tuttuğu bu isin sonunda açıklandı. Ay’a çıkacak olan ilk turist Yusaku Maezawa oldu. Japon girişimci, Ay’a çıkmanın küçüklüğünden beri hayali olduğunu söyledi.

Spacex’in bu yolculuk için ayırdığı bütün koltukları Maezawa almıştır. Bu bir servete mal olsa da Maezawa’nın amacı kesinlikle muhteşem. Maezawa, bu özel yolculukta yanına çeşitli sektörlerden sanatçılar getirecek ve onlara yüzyıllar boyunca üzerine çeşitli eserler yapılmış uzaya yakından bakma şansı verecek. Bir sanat tutkunu olan Maezawa, yolculuk sonrasında bu sanatçıların yapacağı eserleri oldukça merak etmektedir.

2023’te gerçekleşecek olan bu proje sonunda 50 yılın ardından bir insan ilk defa Ay’a ayak basmış olacak. Üstelik bunu gerçekleştirecek olan kişi bir astronot değil sıradan bir insan. Sıradan dediğime bakmayın. Bu insan hayallerine en büyük yatırımı yapan ve sanatçıya verilmesi gereken değeri veren özel bir kişi.


Arkadaşlarınla paylaş!

25 Paylaşım

0 Yorum

Send this to a friend