1 Ay Boyunca Bolca Su Tüketip Tüm içeceklerinizi Suyla Değişirseniz Ne Olur?


su main photo

Sağlığımızla alakalı birçok bilginin içerisinde su içmenin  önemi sıkça vurgulanır. Suyun “hayat” olduğunu ve hayatımızda uygulamasak da su içmenin önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.  Buna karşın birçok kişi zorunda kalmadıkça su içmez veya sussuzluğu geçirecek çeşitli içecekler içer. Bu yazımızda sadece bir ay boyunca tüm içeceklerinizi suyla değiştirip bolca su tüketirseniz vücudunuzda nelerin gerçekleşeceğine değineceğiz.

Asitli, şekerli ve yapay tatlandırıcılarla dolu içeceklerin obezite, kalp rahatsızlıkları ve diyabet gibi hastalıklara yol açtığını hepimiz biliyoruz. Buna karşın bu içecekleri hala hayatımızdan çıkarmıyor gerçekten bol su içmenin önemini anlayamıyoruz. Sizi bol su içmeye teşvik edecek şu soruyu soralım:  Sadece bir ay boyunca su hariç tüm içecekleri hayatımızdan çıkarırsak ne olur?

su içen çocuklar

Diyet Uygulamadan Kilo Vermek!

Eğer fazla kilolarınız varsa vücudunuz kilo vermeye başlar. Üstelik bunun için düşük kalorili bir diyet uygulamanıza gerek bile yok. Çünkü su dışında tükettiğiniz içeceklerde fazla miktarda kalori vardır. Eğer tüm içtiklerinizi suyla değiştirirseniz her gün 8 km koşarak harcamanız gereken kaloriden kurtulmuş olursunuz.su kilo vermek

Daha Enerjik Bir Hayat Daha Hızlı Bir Metabolizma

su enerjik

Bolca su içmek metabolizmanızı hızlandırır ve gün içerisinde daha aktif daha enerjik olmanızı sağlar. Sabah evden çıkmadan içilen yarım litre su metabolizmanızın %24 daha hızlı çalışmasını sağlar. Bir ayın sonunda işinize daha konsantre olup daha iyi düşünüyor olacaksınız.

Daha Parlak Daha Pürüzsüz Bir Cilt İçin Su İçin

su cilt

Amerikalı bir kadın bir ay boyunca günde 3 litre su içmenin vücudunda yaratacağı etkiyi merak etti. İlk günden itibaren bir hafta aralıklarla kendisinin fotoğrafını çekti. İlk haftanın sonunda ten renginde bariz bir açılma gördü. 3. Haftada yanaklarının daha farklı daha canlı göründüğünü söyledi. 1 ayın sonunda yüzünün çok iyi göründüğünü ve kendini daha iyi hissettiğini belirtti. Bu ufak çaplı deneyin sonucunda su içmenin önemini herkese göstermiş oldu. Bol su tüketimi vücudunuzdaki toksik maddeleri atacağından göz altı morluklarının ve yüzünüzdeki siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Su Birçok Rahatsızlığınızı Giderebilir

su vücut

Bol su tüketimi vücut ısınızı düzene sokar. Bunun yanında yüksek tansiyonu, boşaltım organı rahatsızlıklarını ve gırtlak kanseri riskini azaltır. Günde içeceğiniz fazladan 5 bardak su kalp krizi riskini %41 oranında azaltmaktadır.

Su içmenin önemi konusunun en bariz olumlu yanları bunlardı. Tabi ki her şeyin fazlası zarar ve bu su içinde geçerli. Su tüketimini güne yaymalı az ama sık aralıklarla içmelisiniz. Öyle ki yarım saat içerisinde 3 litrenin üzerinde su içerseniz sonu ölüme bile gidebilir.

Su Yerine Gazlı İçecek Tüketirsek Ne Olur?

Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

Send this to a friend